Komu lze pomoci

Terapie je vhodná pro lidi, kteří chtějí řešit své tělesné nepohodlí, bolestivé stavy a psychický diskomfort. Pro ty, kteří se nebojí změny, jsou na ni připraveni, vědomě ji vyhledají a je pro ně prioritou, kteří si přejí úlevu a zkvalitnění svého života, aby mohli znovu žít plnohodnotně a realizovat své plány a sny.

Rolfterapie je založená na spolupráci. Každé ošetření vyžaduje od klienta soustředění na své tělo, terapeutovi na jeho pokyn pomáhá ke zdárnému výsledku maličnými pohyby, které lépe umožní slepenou tkáň znovu rozvolnit, zatuhlá místečka "rozpustit". Tak může být klient přímým účastníkem i svědkem jednotlivých malých zázraků, které se v jeho těle postupně odehrávají.

Pohybovou výukou a dodržováním doporučení terapeuta si následně lze tento vylepšený stav dlouhodobě udržet. Pokud by se přece jen nějaká nesnáz vrátila, obvykle stačí určité "vyladění" zhruba po šesti měsících až roce od základní série deseti ošetření, které tkáním znovu "připomene", jak se cítit dobře a v pohodě. Častěji klient svého terapeuta vyhledávat nepotřebuje.

Při zohlednění aktuálního zdravotního stavu klienta lze rolfterapii poskytnout (až na pár vzácných výjimek) všem, a to bez jakýchkoli negativních vedlejších účinků.