Jak se rolfterapie provádí

Předmětem zájmu této metody nejsou svaly, ale fasciální neboli pojivová tkáň. To ona velmi často skrývá příčinu vašich bolestí. V ní terapeut nachází zatuhlá, zkrácená a jakoby slepená místa, která potřebují uvolnit, protáhnout, získat víc prostoru. To se dělá speciálními hmaty s použitím určitého tlaku.

K provedení komplexní terapie je zapotřebí provést sérii 10 cca šedesátiminutových základních ošetření. V jejich průběhu terapeut postupně propracuje fasciální tkáň celého vašeho těla. Vy následně zjišťujete, že se vám lépe dýchá, snáze chodí, postoj je vzpřímenější, celkové vyzařování těla sebejistější, bolesti jsou mírnější či zcela zapomenuty.

Frekvenci návštěv si dohodnete dle svých potřeb a možností, kupříkladu jednou za čtrnáct dnů či po třech týdnech. Dozvíte se, že stačí změnit pár dosavadních návyků, zvyklostí a vaše potíže mohou zmizet jednou provždy, nebo se přinejmenším podaří je významně eliminovat. Po každém sezení budete lépe vědět, jak do budoucna patáliím přecházet. Díky rolfterapii se naučíte lépe vnímat své tělo a nastouchat mu tak, abyste se obešli už bez další pomoci zvenčí.

Klíčovým slovem pro tuto terapii je totiž PODPORA. Když tkáně klienta získají od terapeuta podporu, jakýsi "návod", jak současný nevyhovující stav zlepšit, pomohou si samy. "Vzpomenou" si, jaké to bylo, když se cítily dobře a když dostanou správný podnět, dokážou se "opravit".